DOFINANSOWANIE LABORATORIÓW PRZYRODNICZYCH – PRZYKŁADOWE WNIOSKI

Drodzy Państwo

Udostępnimy Wam na życzenie cztery wersje przykładowo wypełnione wnioski o dofinansowanie zakupu wyposażenia laboratoriów przyrodniczych. Dokumenty zawierają punkt drugi wniosku, uzasadnienie wnioskowanej kwoty oraz przykładowy wykaz zakupionych pomocy dydaktycznych.

Wnioski przedstawiają opcje wyposażenia 3 oddzielnych klas do przedmiotów przyrodniczych oraz pojedynczej klasy, w której odbywają się lekcje ze wszystkich trzech przedmiotów. Koszt dotyczy laboratorium przeznaczonego dla klas liczących od 21 do 28 uczniów pracujących w grupach 3 – 4 osobowych.

Po wnioski prosimy napisać na adres:

kontakt@itpozytywni.pl

W treści maila prosimy o podanie danych szkoły i reprezentanta.

Tablet+2 jest najbardziej zaawansowanym urządzeniem z katalogu produktów einstein. Jest to udoskonalona wersja zwycięzcy prestiżowej nagrody Bett 2014 w kategorii urządzeń cyfrowych i jest całkiem niezależnym urządzeniem. Nie wymaga podłączenia do komputera. Dzięki temu można przeprowadzać doświadczenia i analizować wyniki zarówno w szkole, jak i poza klasą.

Tablet+2 ma aż 10 wbudowanych czujników: UV, światła, temperatury, tętna, wilgotności, przyśpieszenia, dźwięku, barometr, mikrofon oraz GPS/lokalizacja. Jest to bardzo solidna podstawa do przeprowadzania pierwszych eksperymentów oraz ułatwia późniejszą rozbudowę. Tablet+2 posiada cztery porty do podłączania zewnętrznych czujników, a dzięki einstein Splitter liczbę tą można podwoić. Potrafi też analizować dane ze wszystkich 18 czujników jednocześnie, co pozwala przeprowadzać bardzo rozbudowane doświadczenia.

Poza wbudowanym laboratorium naukowym, Tablet+2 jest też zaawansowanym tabletem Android wyposażonym w:

 • wyświetlacz pojemnościowym o przekątnej 8,9″ cala o rozdzielczości 1280×800
 • 16 Gb wbudowanej pamięci.
 • Dwie kamery (z przodu i z tyłu urządzenia)
 • Dziesięć wbudowanych czujników:
 1. UV,
 2. światła (natężenie od 1 do 128,000 luksów),
 3. temperatury (od -15 do 50 C),
 4. tętna (od 40 do 240 bpm),
 5. wilgotności (od 0 do 100%),
 6. przyśpieszenia (do 2G),
 7. GPS/lokalizacji,
 8. mikrofon (od 70 do 20,000 Hz),
 9. dźwięku (od 40 do 110 dB),
 10. barometr (od 260 do 1260 mbar)

Urządzenie pozwala również na korzystanie z niego, jak ze zwykłego tabletu z Androidem, gdy laboratorium cyfrowe nie jest używane.

 • Ponad 60 czujników Einstein do wyboru
 • Nawet 100 000 próbek na sekundę
 • Darmowe oprogramowanie MiLab oraz Activity Maker
 • Rozwijająca się baza zadań einstein World oraz podręczniki eksperymentów dla nauczyciela